Политически партии и коалиции на политически партии |
1. Политическа партия "СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ" - Андрей Руменов Кадишев
- Радко Каменов Сурчев
- Красимир Велев Кискинов
- Веселин Бисеров Манчев
- Митко Тодоров Димитров
|
2. Политическа партия "ГЕРБ" - Илия Васков Иванов
- Севдалин Бойков Хъшинов
- Румен Насков Кючуков
- Любчо Димитров Шишков
- Фани Иванова Пергелова
- Анна Сашова Кавалджиева
- Васил Асенов Делиев
- Яким Алексиев Камберов
- Красимир Асенов Кавалджиев
- Красимир Митков Борисов
- Дарина Бисерова Ешпекова
- Радостина Орфеева Руженова
- Красимир Руменов Кючуков
|
3. Политическа партия "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ" - Альоша Янков Руженов
- Милен Дафинов Белчев
- Руди Рудев Илийков
- Райна Бойкова Родопска
- Велин Минчев Глушков
- Милена Асенова Владимирова
- Зарко Стефанов Чолаков
- Нешка Якимова Шехова
- Боян Асенов Башев
- Дочо Страхилов Толсузов
|
4. Политическа партия "БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ" - Севда Антимова Чолакова
- Васил Стоянов Кехайов
- Бойко Минчев Ешпеков
- Росен Асенов Кокалов
- Роза Димитрова Русова
- Софка Бисерова Чолакова
- Андрей Кузманов Кузманов
- Митко Борисов Панчугов
- Росен Райков Илиев
|
5. Политическа партия "ОБЕДИНЕН БЛОК НА ТРУДА" - Асен Димитров Панчугов
- Славей Босилков Кьоров
- Иглика Давидова Черкезова
- Илчо Асенов Карамфилов
|
6. Политическа партия "СЪЮЗ НА СВОБОДНИТЕ ДЕМОКРАТИ" - Андрей Илчев Райчев
- Невена Красимирова Илиева
- Мара Стоянова Чонева
- Йордан Радев Кавалджиев
- Захари Андреев Илиев
|
7. Политическа партия "РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ" - Велин Руменов Фиданов
- Митко Пеев Якубовски
- Зорка Асенова Димитрова
- Пламен Юлиянов Топчиев
- Мирослав Асенов Димитров
|
8. Политическа партия "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ" - Анчо Раев Кадишев
- Ферад Рюстем Емин
- Кирчо Тасев Топчиев
- Мехмед Ахмедов Бозов
- Минка Ясенова Маринова
- Асен Митков Пашов
- Бойко Трендафилов Бърчинков
|
9. Политическа партия "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ СИМЕОН ВТОРИ" - Живко Здравков Руженов
- Момчил Дамянов Маргаритов
- Венета Стоянова Димитрова
- Емил Сашев Каралчев
|
10. Политическа партия "АТАКА" - Димитър Стоев Славчев
|
11. Политическа партия "ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ" - Беро Вихъров Ириков
- Росен Райчев Инджов
- Росен Стаменов Сурчев
- Недялко Емилов Манолов
- Жельо Антимов Палов
|
12. Политическа партия "ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ" - Мирчо Асенов Чолаков
- Ангел Емилов Кехайов
- Антон Асенов Маринов
- Валентина Райчева Чинова
- Данчо Стоянов Кьолчев
- Росен Антонов Стоянов
- Милена Сашева Иванова
- Желю Динев Сувариев
|
13. Политическа партия "ДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ" - Здравко Цанков Патев
- Филип Рафаилов Братанов
- Емил Дафинов Конарчев
- Сийка Сашева Хаджиева
- Росен Владимиров Илиев
- Павлин Руменов Николов
|
14. Политическа партия "ПОЛИТИЧЕСКО ДВИЖЕНИЕ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ" - Златан Александров Мересев
- Димчо Тонев Каров
- Албена Емилова Деянова
- Едита Илиева Текьова
- Бойка Данчева Делиева
- Милко Карамфилов Кьоров
|
Независими кандидати |
Инициативен комитет Бойко Асенов Толсузов |
Инициативен комитет Данчо Асенов Кадиев |
Инициативен комитет Здравко Нейков Николов |
Инициативен комитет Милко Асенов Уручев |
Инициативен комитет Никола Иванов Шопов |